فلش کارت انگلیسی

فلش کارت انگلیسی

با فلش کارت انگلیسی سریع بیاموزید. پدیده فراموشی نتیجه نقص در به حافظه سپردن نیست بلکه بیشتر ناشی از طریقه نادرست طبقه بندی و اختلال در سیستم ثبت صحیح مطالب است . یادگیری قوانین مطالعه ما را به این نتیجه می رساند که یادگیری چیزی نیست به جز مبارزه با موانعی که در مقابل یادگیری وجود دارند. پیوستگی مطالعه، تقویت حافظه و انتقال علمی اطلاعات به حافظه دراز مدت در سیستم فلش کارت انگلیسی کاملترین مجموعه را در جهت جلوگیری از فراموشی به وجود می آورند.

هر نکته و مطلبی که برای اولین بار خوانده می شود ابتدا وارد حافظه کوتاه مدت می شود. اما برای یادگیری و یا آمادگی امتحانات، شما نیاز دارید مطلب را وارد حافظه دراز مدت خود کنید . اگر این کار را انجام ندهید مجددا” مجبور هستید همان نیروی اولیه و یا آگاهی بالای خود را بکار اندازید تا مجددا” وارد حافظه کوتاه مدت خود کنید و این با توجه به محدودیت زمان به صلاح شما نیست .

اگر با یک روش ساده آن مطلب وارد حافظه دراز مدت شود، برای همیشه در ذهن شما باقی می ماند و مرور نزدیک امتحان فقط جنبه در دسترس قرار گرفتن بیشتر آن مطلب جهت سرعت بیشتر در جواب تست ها خواهد بود . همانطور که گفته شد ، هر نکته ای هنگامی که برای اولین بار خوانده می شود وارد حافظه کوتاه مدت می گردد اما چگونه این اطلاعات را باید به حافظه بلند مدت انتقال داد .

فلش کارت انگلیسی

فلش کارت انگلیسی

اندازه هر قفسه در جعبه لایتنر بر اساس منحنی فراموشی (ابینگ هاوس) محاسبه و طراحی شده است و فرد با ارتقاء فلش کارت انگلیسی حاوی اطلاعات از خانه اول به خانه پنجم در واقع سطح فراموشی آن مطلب را به حداقل می رساند . فلش کارت انگلیسی یادگیری  شده، بر خلاف جزوه و کتاب که در خیلی از موارد فقط باعث ایجاد عوامل منفی چون سرزنش و عصبانیت و جان کندنهای بی حاصل و یأس می گردد، با روشی کاملا” دوستانه برخورد می کند و برای هر واژه و یا نکته ای که یاد گرفته می شود آشکار و همزمان پاداش می دهد . فرد فلش کارت انگلیسی را خود را مرور می کند و با چشم خود نتیجه موفقیتهای کوچک را می بیند و بتدریج یاد گرفته های وی افزایش می یابد و به حافظه دراز مدت منتقل می شود.

چطور می شود در دنیای پر از ازدحام امروز، مدیریت زمان داشت و بر لحظات و دقیقه های روز خود کنترل داشت . این امر فقط در صورتی محتمل است که بتوانید مطالب علمی را براحتی آنها را جابجا کرده و همیشه دم دست داشته باشید و یادگیری را به امری مداوم و دائمی تبدیل کنید که این کار با اجرای سیستم فلش کارت انگلیسی براحتی میسر است.

فلش کارت انگلیسی مجبورتان خواهند کرد که آن کلمه را بیاد بیاورید البته با ویژگیهای گرامری برای مذکر، املا و تلفظ. این نوع فلش کارت انگلیسی  همچون تقویت کننده کارتهای غیرمستقیم عمل کرده و هر وقت بخواهید از آن لغت در نوشته یا مکالماتتان استفاده کنید، یادآوری آن را آسانتر خواهد کرد. مطالب فلش کارت انگلیسی به صورت سوال و جواب است و به صورت تئوری محض نیست.

لذا ذهن دائما” به تفکر و تعمق وادار میشود. باید اول سوال را ببینید و با تعمق و تفکر به آن پاسخ دهید. مهم این است که سریع به جواب نمی رسید و منتظر پاسخ هستید که آیا درست جواب داده اید یا خیر . برای مرورهای بعدی موضوع جالب تر میشود چون یک بار آن را خوانده اید و کنجکاو هستید که نسبت به مطلبی که قبلا” آن را خوانده اید جواب درست بدهید .

فلش کارت انگلیسی

فلش کارت انگلیسی

این روش با سیستم سنتی بسیار متفاوت است. در سیستم سنتی فرد هیچوقت نمی داند مطالب را فرا گرفته است یا نه. چون مطالب کاملا” یکنواخت است مجبور است فردی را پیدا کند که مطالب را از او بپرسد. لذا دائما” باید برای او آزمونهای متعدد برگزار کنند تا او را محک بزنند تا اگر ضعف دارد متوجه آن ضعف ها شود. این در حالیست که اگر فرد در آزمونهای بعمل آمده نمره خوبی نیاورد اعتماد بنفس او کاهش می یابد. بر عکس،  سیستم فلش کارت انگلیسی با سیستم پاداش و مثبت گرایی همراه است. امروزه بسیاری از دانشمندان، یادگیری را یک بازی کودکانه می دانند  پس چرا برای بعضی از ما یادگیری اینقدر سخت و طاقت فرساست .

زیرا با سیستم سنتی مطالعه می کنیم و با اجرای سیستم فلش کارت انگلیسی بیگانه ایم . با اجرای سیستم فلش کارت انگلیسی یادگیری ما به یک بازی سرگرم کننده و لذت بخش تبدیل میشود . این نکته اهمیت ندارد که مطلبی که یاد گرفته میشود چیست و چقدر سخت است . مهم این است که روش یادگیری ما روش درست و با صرفه باشد که در عین حال ما را دچار خستگی نکند . در سیستم فلش کارت انگلیسی فرد مشغول بازی سرگرم کننده و لذت بخشی می شود . فرد می تواند بعد از هر تعداد مرور و یا آموختن نکات بر روی فلش کارت انگلیسی ، کار خود را متوقف کند و در زمان مناسب دیگری به مرور بپردازد . بالا رفتن قدرت تمرکز ذهن طی این فرایند امری است که طی آزمایشهای مختلف توسط اسکینر و دیگر دانشمندان به اثبات رسیده است .

تفاوت افراد در یادگیری و موفقیت در آزمون های مختلف، در استفاده بهینه از زمان است و نه تفاوت های اندک ضریب هوشی. فاکتور زمان و سرعت مهمترین فاکتور موفقیت در امر یادگیری و امتحانات است. به اعتقاد کارشناسان امر برای یادگیری باید از فاکتور زمان، حداکثر استفاده را برد . اگر شما در طول روز 5 ساعت در مطالعه از رقبا پیشی بگیرید در هر ماه 150 ساعت جلو افتاده اید.

این در حالیست که گاهی فقط یادگیری چند نکته بیشتر، سرنوشت شرکت کنندگان در امتحانات را تغییر داده است . فلش کارت ها با توجه به حمل راحت، همیشه می تواند همراه شما باشد . لازم نیست در رفت آمدهای روزانه، در اتوبوس یا مترو، نگران گذر زمان باشید و مضطرب از اینکه وقت گرانبهای شما در حال سپری شدن است.

فلش کارت انگلیسی

فلش کارت انگلیسی

بلکه همیشه تعدادی از فلش کارت انگلیسی را همراه خود دارید و سعی می کنید درزمان های تلف شده، ضرب العجلی برای خود قرار دهید و تا رسیدن به مقصد به تعدادی از فلش کارتها مسلط شوید. ممکن است هر یک از ما 2 ساعت آخر شب و یا 1 ساعت عصر و 2 ساعت ظهر یا صبح را به بطالت بگذرانیم . اگر مثلا همین5  ساعت رابه برنامه مطالعه خود بیفزائیم و هر 5 دقیقه فقط 3 نکته روی یک فلش کارت انگلیسی را با دقت بخوانیم، هر هفته بیش از1000  نکته را مسلط شده ایم .

در حالی که اکثر ما از کمبود وقت گلایه مند هستیم، تنها از وقتهای تلف شده خود تا این اندازه می توانیم بهره مند شویم. دقت کنید مدیریت زمان که یکی از اصول موفقیت در عصر حاضر است با اجرای این سیستم به سهولت به مرحله اجرا در می آید. همه ما دوست داریم در عصری که به عصر اطلاعات مشهور است و فاکتور زمان و سرعت جزء مهمترین فاکتورهای پیشرفت آن محسوب می شود ، اطلاعات مهم و کلیدی را در مدت زمان کمتر و به مدت طولانی تر حفظ کنیم و به خاطر بسپاریم .

 با استفاده از سیستم فلش کارت انگلیسی :

 الف) سرعت یادگیری تان را تا حداقل  6برابر افزایش می دهید .

 ب) از کلیه وقتهای مرده خود نهایت استفاده را می کنید .

 ج) به این باور قطعی می رسید که زمان چون موم در دستان شماست . با استفاده از این سیستم شما تسلط کامل بر تک تک ثانیه هایی که در رفت و آمدهای روزانه، محل کار، منزل ، مترو ، ماشین و … می گذرد خواهید داشت.

 نکات ساخت فلش کارت انگلیسی :

  • تا حد امکان سعی کنید که هدفتان اینگونه باشد که به ازای هر فلش کارت انگلیسی فقط یک مورد را بسنجید چون در طولانی مدت باعث صرفه جویی بسیاری در زمان میشود. یک کارت ساده را براحتی میتوان حفظ کرد و همان سادگی باعث میشود بسرعت بتوان به آن پاسخ داد. اگر هم بلد نباشید آنقدر آن فلش کارت انگلیسی را تکرار میکنید تا یاد بگیرید.
  • با گذشت زمان خودتان خواهید دانست که چه مقدار از اطلاعات را میتوانید یکباره حفظ کنید ولی برای شروع توصیه میکنم با فلش کارت انگلیسی ساده ولی در تعداد زیاد شروع کنید نه فلش کارتهای پیچیده و شلوغ ولی با تعدادی کمتر.. برای زبانهایی همچون چینی شاید سه یا چهار کارت جداگانه برای تلفظ، املا و معنی لازم داشته باشید که البته در طولانی مدت باعث صرفه جویی در زمان میشود چون بیاد سپردن تعداد زیادی کارت ساده بسیار آسانتر است از بیاد سپردن چند عدد کارت پیچیده و شلوغ.
  • نوشتن متضادها روی فلش کارت یکی از بدترین ایده های زبان آموزی است. چند هفته بعد که خواستم هر کدام از آنها را بیاد بیاورم هر دو لغت را بیاد میاوردم و درواقع معنی دو لغت متضاد را نمیتوانستم تشخیص دهم. مثلاً انگار از من بپرسند امروز هوا چطور است و من نمیدانم که بگویم امروز هوا سرد یا گرم است چون نمیدانم دقیقاً معنی لغت سرد یا لغت گرم چیست ولی میدانم که معنیشان برعکس هم است.